Do czego jesteś w stanie się przyznać, że to robisz?

Lubimy błyszczeć, brylować w towarzystwie jako ci, którzy nie popełniają gaf a robią wszystko jak należy. Jednakże są rzeczy, które robimy, choć nigdy się do tego publicznie nie przyznamy. Dziś proponuję przełamać tabu i zrobić listę zachować, które mogą bulwersować a przecież większość ludzi robi to w domu, w pracy, na ulicy, w sklepie, gdziekolwiek.

 • W drogerii  starannie wybierasz dziewiczy kosmetyk, w żadnym wypadku tester, w najczystszym opakowaniu, po czym pieczołowicie otwierasz, rozklejasz, psikasz, wyciskasz. Wtykasz paluchy, smarujesz, klepiesz, molestujesz, kolorujesz, a później porzucasz wymacane. Odstawiasz na miejsce, jak gdyby nigdy nic, a opakowanie wylepiło się same. Ty chcesz mieć nowe, nietykany, coby dłużej świeżość zachował, hermetycznie nieskalany.
 • Wygląd to podstawa, więc nie szczędzisz czasu przed lustrem na poszukiwaniu niedoskonałości a jak już znajdziesz niechcianego pryszcza, to próbujesz go zamordować igłą albo w ostateczności poprzez wyciskania palcami. A kiedy uda pozbyć ci się psującego look towarzysza, to potrafisz długo i namiętnie oglądać to co po nim zostało, by wreszcie przeprowadzić szczegółową jego analizę.
 • Wszyscy jesteśmy czyściochami. Bez dwóch zdań nie chcesz być posądzona/y o to, że twoim ulubionym zapachem są odory i dlatego zdarza się ci się wąchać różne części swojego ciała badając stężenie potu na skórze.
 • Higiena to podstawa i wszystkie zasady muszą przestrzegane co do joty. Cóż zdarza się, że jak bierzesz prysznic, twój pęcherz doznaje przeciążenia i dopomina się o opróżnienie, to ty w ramach oszczędności drogocennej wody zamiast wyskakiwać spod prysznica, zwyczajnie lejesz pod siebie.
 • Lubisz sobie odetchnąć, nabrać głęboko w płuca świeże powietrze. Niekomfortowe czujesz się kiedy coś zalega na trasie twojego wdechu, więc co robisz… dajesz możliwość zdobycia dla swojego palca, najlepiej wskazującego, doświadczenia w branży górniczej. Przekopujesz wzdłuż i wszerz przegrodę nosową w poszukiwaniu zalegających tam grudek niekoniecznie złota.
 • Bycie dociekliwym to ważna cecha osobowości. Któż nie chciałby być tajnym agentem, rozwiązywać tajemnicze zagadki, być Jamesem Bondem, Indiana Jonesem albo Herkulesem Poirotem. Trudno się temu oprzeć, tak jak jest prawie niemożliwym nie czytanie cudzych wiadomości, notatek pozostawionych na chwilę bez opieki ich adresata. A cóż dopiero za gratka bywa jak ktoś na naszym komputerze nie wyloguje się z poczty, facebooka albo portalu randkowego. Nic tylko trzeba to wszystko szczegółowo przeczytać, bo a nóż widelec znajdzie się jakiś pikantny smaczek z życia pozornie spokojnego przyjaciela. Stara zasada mówi, że dobrze mieć na każdego haka.
 • Chcesz uchodzić za osobę moralną i nigdy w życiu nie zdarzyło ci się wejść na stronę serwisu poświęconą tematyce +18. O seksie w ogóle nie fantazjujesz, żadnych aktów nierządu nie popełniasz a jedyne dopuszczalne stosunki to w małżeństwie albo celibat. Prawda, że mam rację?
 • Ile razy zdarzyło ci się mówić, że już wychodzisz z domu i jedziesz na umówione spotkanie a nawet nie udało ci się do tego czasu porządnie butów zasznurować, że nie wspomnę o włożeniu kluczy do zamka w drzwiach?

Zdarza się wam zachowywać w sposób nie do końca mądry, porządny czy raczej należycie do tej grupy osób idealnych, którzy nigdy nie robią nic obrzydliwego? A może tylko ja mam takie błędne mniemanie o otaczającym mnie świecie i ludziach się w nim znajdujących? W końcu wszyscy jesteśmy hipokrytami tylko kto ma odwagę do tego się publicznie przyznać.

Reklamy

4 myśli w temacie “Do czego jesteś w stanie się przyznać, że to robisz?

 1. Doświadczenia „górnicze” i te plus osiemnaście tyż.
  Natomiast sikanie gdzie indziej, i to nie eko bo do Morza…Które bywa chłodne, zatem jakby usprawiedliwiony jestem.
  Co z tego że robi to – podobno -wielu.
  Za to zbieram czasami śmieci z plaż, bo Franki pod tym względem to brudasy.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s