Ulica ciuchem stoi

Chcemy być modni a przede wszystkim wyglądać atrakcyjnie w swoich ubraniach. Dziś nie jest to problem, jeśli tylko się chce. Rynek oferuje wszystko czego dusza zapragnie w pogoni za najnowszymi trendami i bawieniu się modą. Zresztą wychodząc na ulice z witryn sklepowych mamią nas albo oferty banków albo manekiny odziane w najnowsze kolekcje…

A skąd one? Coraz więcej w naszym pięknym kraju nad samą Wisłą szmatławej Europy. Dosłownie na każdym skwerku widać magazyny pełne używanych ubrań przede wszystkim z zachodnich siecówek. Ktoś powie, że w takich miejscach można znaleźć prawdziwe okazje i perełki zarówno modowe jak i w super cenie. Trudno się z tym nie zgodzić. Jednak czy przeciętny pracujący Polak zarabia tyle, że nie stać go na kupno nowych ubrań? A może w takich miejscach czujemy się usprawiedliwieni, kiedy zrobiliśmy zakupy, których nasza szafa nie jest już w stanie pomieścić a przecież to same okazje i tak niewiele wydaliśmy pieniędzy? W końcu taniej niż promocja na wyprzedaży…

Jakby nie było wciąż pojawiają się kolejne sklepy z używaną odzieżą w coraz bardziej prestiżowych adresach spoglądające wręcz zezem na butiki ulic handlowych. Coś tu nie tak, że wolimy wspierać rozwój rozwój tanich armanich czy koko szmateli zamiast krajowych przedsiębiorców. Pewnie głupio myślę.

Reklamy

5 myśli w temacie “Ulica ciuchem stoi

   1. To chyba w Polsce, bo w Anglii nadal więcej jest sieciówek, a „lumpeksy” są zwykle zakładane przez fundacje charytatywne.

    Polubienie

   2. Chyba jednak muszę wpaść do naszego pięknego kraju, bo z tego, co czytam tu i ówdzie, to absurd goni absurd i jest to warte skomentowania.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s