Związki internetowe

Wiele osób poznaje nowych ludzi przez Internet i często spędza wiele czasu na pisaniu zamiast na rozmowie. Tam mogą kreować swój wizerunek, w taki sposób, aby jak najbardziej zainteresować osobę z drugiej strony ekranu, a przy tym,że czują się bezpieczniej nie straszne staje się odrzucenie.

Inaczej bywa kiedy pojawia się realna osoba, widzimy jej twarz, słyszymy głos, obserwujemy zachowanie… Czasami rozczarowuje nas rzeczywistość, innym razem zaciekawia. Bo w tym wszystkim chodzi o to, aby umieć wyjść poza sieć i odnaleźć się w rzeczywistym świecie. Jeśli jesteśmy w stanie stawić czoło realnym trudnościom i kryzysom, to istnieje szansa że nie będzie to tylko relacja oparta na „pisaniu do siebie”.

W Internecie nie jest ważny wiek, wygląd, stan cywilny czy majątkowy. Tu ma znaczenie jedynie „lekkość pióra”, która odpowiednio rozbudza wyobraźnię. Co innego kiedy faktycznie spotykamy na ulicy osobę, z którą wymienialiśmy korespondencję. Nie wystarczą porywające serce teksty,błyskotliwe analizy, inteligentne wypowiedzi świadczące o oczytaniu. Ważne jest to pierwsze wrażenie wzrokowe, które pomoże albo zniszczy tak dobrze zapowiadającą się znajomość, więc nie warto podawać się za kogoś innego. Zdecydowanie złym pomysłem jest ujmowanie sobie lat, poprawianie figury w photoshopie. Pogniecione ubranie dopraszające się prania, tak samo jak i tygodniowa fryzura tęskniąca za mydłem i grzebieniem nie pomogą.

Nie zbuduje się relacji jedynie na pisaniu. Potrzebna jest otwartość na drugiego człowieka, ale też trzeba pamiętać, że każdy jest odrębną osobą z własnymi granicami. Druga osoba nie jest tylko po to, aby ratować nas ale też prowadzić ku wzrostowi. Czasami też trzeba umieć wytrzymać ze sobą w pojedynkę, aby dorosnąć i móc zaprosić do spotkania, które będzie celebracją wspólnych chwil.

Reklamy

6 myśli w temacie “Związki internetowe

  1. Jest do o tyle wygodniejsze rozwiązanie, że umożliwia zastanowienie się nad kolejnym zdaniem i jaśniejsze formułowanie myśli, co nie zawsze wychodzi w rozmowie na żywo. Niestety od kontaktu w cztery oczy się nie ucieknie.

    Polubienie

  2. Bywają jednak całkiem udane związki internetowe… Czasem łatwiej jest pisać niż mówić.. Znam takie 2 związki… Jeden to młodzi 30-sto-kilkuletni, zapracowani, menadżerowie… Wspaniały autentyczny związek… Drugi to oboje na emeryturach. Pan zaprosił Panią do siebie w odwiedziny… Kiedy wróciła po odwiedzinach do domu, przed domem stal samochód z salonu przewiązany czerwoną ogromną kokardą, a na szybie był napis… WYJDŹ ZA MNIE… Są parą z 7 letnim już stażem małżeńskim… Dzięki internetowi..

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s