Giełda jest kobietą!

Potocznie uważa się, że robienie interesów, zarabianie dużych pieniędzy i w ogóle inwestowanie to domena mężczyzn.Fakt, jeśli przyjrzeć się statystykom inwestorów, to rzeczywiście panowie dominują. Jednak badania przeprowadzone przez University of California pokazały, że to kobiety osiągają lepsze rezultaty.Okazało się, że panie reagują mniej impulsywnie i spokojniej w sytuacjach kryzysowych, nagłych wahań kursów giełdowych. Poza tym częściej ich działanie jest bardziej wyważone i ostrożne, co przyczynia się do minimalizacji ryzyka poniesionych strat. Zaś panowie często traktują inwestycje, szczególnie giełdowe, jako wyzwanie i najważniejsze staje się dla nich osiągnięcie jak największego zysku w jak najkrótszym czasie.

Jak widać sama natura pomaga kobietom, aby mogły samodzielnie pomnażać swoje dochody. Oczywiście inwestowanie na giełdzie wymaga pewnej wiedzy, ale uważam że warto poszerzyć swój horyzont zainteresowań o zasady rynku i poznać jego instrumenty finansowe. Zresztą nie od wczoraj kobiety są ekspertkami w dziedzinie gromadzenia dóbr zapewniających im dostatnią przyszłość. Już od czasów, kiedy małżeństwa były zawierane z rozsądku a miłość miała przyjść z czasem panie zbierały w swej szkatule biżuterię. Czasem też pan małżonek, aby załagodzić fochy, humory czy migreny pani małżonki w ramach przeprosin nakładał na jej palec kolejny pierścionek na zgodę bądź kolię na szyję. A zdarzało się, że taka sprytna małżonka wykorzystując poczucie winy męża za jego przewinienia nazbierała niejeden kuferek klejnotów.

Co prawda współczesna kobieta nie musi się już ubiegać do tak drastycznych metod i być łowczynią złotych krążków. Dzisiaj sama może pomyśleć o swojej przyszłości, niezależnie zdobywać środki na utrzymanie i inwestować w swoją przyszłość. Bo czy nie marzy się każdej odrobina luksusu? A przy tym coś indywidualnego, jedyne w swoim rodzaju autorskie dzieło… Na myśl przychodzą mi torebki Hermesa. Ręcznie wyrabiane od początku do końca przez tego samego rzemieślnika, szyte ze skór najwyższej jakości, dostępne tylko na zamówienie. Są świetną inwestycją, ponieważ mimo upływu czasu ich wartość pozostaje niezmienna a nawet rośnie.

Warren Buffet zbił fortunę inwestując w spółki, których produkty znał i na prawdę lubił, więc dlaczego mi czy tobie czytaczu tego posta nie miało się udać.

Reklamy

2 myśli w temacie “Giełda jest kobietą!

  1. Kiedyś myślałem o kupowaniu dużych zestawów Lego, zabezpieczeniu ich i odstawianiu na strych, by po 15 latach sprzedać jako unikat za dużo większą kwotę. Podobno to działa. A co do tematu, zgadzam się w zupełności, że kobiety mają rozsądniejsze podejście do pieniędzy niż mężczyźni.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s