Zadbaj o siebie

Często bywa tak, że ambicja popycha nas do zbyt wielu zajęć. A to sprawia, że próbujemy złapać wszystkie nadlatujące sroki z ogon. Prawda jest taka, że nie człowiek nie jest robotem wielofunkcyjnym. Któregoś dnia ten nadmiar obowiązków sprawi, że coś pęknie. Zobaczymy, jakie dokonało się spustoszenie i ile nas to przejście huraganu kosztuje. Nasz organizm również wystawi rachunek za takie traktowanie, więc zadbaj o swoje ciało i ducha.

To jak wyglądamy, w dużej mierze przekłada się na nasze samopoczucie. Warto w gonitwie dnia powszedniego znaleźć czas, który będzie tylko dla CIEBIE. Nie mam tu na myśli czasu spędzonego przed komputerem, w internecie, na FB, Twitterze, Instagramie czy innym portalu społecznościowym. Chodzi mi o czas, kiedy w ciągu dnia możesz zatrzymać się, nabrać dystansu do otoczenia i w ogóle odciąć się od stresów, list rzeczy do zrobienia. Po prostu zrelaksuj się, podładuj swoje wewnętrzne akumulatory poprzez zrobienie czegoś co sprawia ci przyjemność, np. poczytaj książkę, wyjdź na spacer.

Pamiętaj, że musisz odpocząć, nawet kiedy twój kalendarz i wszystkie postawiane alerty w komórce, tablecie, komputerze twierdzą coś innego. Nic się nie stanie jak pranie poczeka do następnego dnia. Zapracowany organizm i nadszarpniętą psychikę nie jest tak łatwo uleczyć. Dbanie o komfort psychiczny i fizyczny to długoterminowa inwestycja w siebie, która zapewni porządne zyski.

Myślę, że warto znaleźć tą „chwilę dla siebie”, aby nauczyć się odczuwać swoje potrzeby, wypowiadać je na głos i nagradzać się, choćby  od tak po prostu.

Reklamy

4 myśli w temacie “Zadbaj o siebie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s