Realizuj swoje marzenia

Życie jest zbyt krótkie, by zadowalać się substytutami. Nie warto spełniać cudze pragnienia, realizować ambicje rodziców, krewnych, przyjaciół. Nikt nie ma prawa nas do niczego zmuszać, nawet my sami siebie. Urodziliśmy się po to, aby żyć w wolności. Wiedz, że jesteś osobą wartościową, w której wnętrzu drzemią niezmierzone talenty i tylko od ciebie zależy jak i na ile je wykorzystasz. Wystarczy tylko umieć się wsłuchać w swoje wnętrze, a wtedy bez problemu odnajdzie się odpowiedź na pytanie o to, co jest ważne naprawdę.

Każdy nowy dzień przynosi zmiany ale i niewiadome, które potrafią napawać lękiem, choć rozum od razu podpowiada, że to strach ma wielkie oczy a my poradzimy sobie świetnie z rozwiązaniem tego równania czy nawet całego układu. Jest tylko jedno ale… Nie ruszymy do przodu, jeśli będziemy stać w miejscu i czekać aż nasz cud się ziści. Marzenia trzeba realizować, aby żyć pełnią życia.

Człowiek pod czaszką ma mózg (a przynajmniej niektórzy tak twierdzą), z którego należy robić użytek. Inspiracje są w zasięgu ręki a ludzi, którzy są wokół nas często mogą jeszcze okazać się wspaniałymi motywatorami w realizacji planów. Ja też mam swoją listę marzeń, na której odhaczam zrealizowane punkty i dopisuję nowe. Ona zmienia się wraz ze mną, nabiera nowych kształtów. Czasem potrzeba cierpliwości i wiary w to, że przyjdzie dzień, kiedy kolejny punkt będzie można odznaczyć jako spełniony.

Najważniejsze to wyznaczyć sobie cel i zacząć go codziennie realizować, choćby małymi kroczkami. Wszystkie marzenia jesteśmy w stanie urzeczywistnić, jeśli tylko mamy odwagę je osiągać.  A na mojej osobistej liście wciąż znajduje się (kolejność przypadkowa):

  • przejazd koleją przez Andy,
  • zamieszkać w wieżowcu w wielkim mieście (co najmniej na 30 piętrze),
  • mieć bibliotekę w mieszkaniu,
  • zagrać na fortepianie „Sonatę Księżycową” Beethovena,
  • wydać książkę,
Reklamy

Jedna myśl w temacie “Realizuj swoje marzenia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s